Dr.Özgür KOÇKAR KLİNİĞİ

Danışan Arama Motoru

Βρέθηκαν 37 στοιχεία για ""

 • Natural Dudak Botoksu | drozgurkockar-besteticadoctor

  Dudak bölgesi özellikle kadınların en önemli estetik bölgelerinden birisidir. Dudak bölgesinin tekrarlayıcı hareketleri dudak çevresinde bir takım cilt kırışıklıklarına yol açar. Özellikle sigara içen kişilerde dudak üzerinde bıyık bölgesinde diklemesine çizgiler oluşur. Bu çizgilenmeler sigara içenlerde devamlı negatif basınçla bu kasların tekrarlayıcı hareketleri sonucu oluşur. Bu çizgiler özellikle dudak bölgesinde cilt inceyse, sigara içiyorsa ya da bu bölgedeki mimik kasları güçlü ve aşırı çalışıyorsa daha çabuk ve derin oluşabilir. Dudak Çizgilerinin Tedavisinde Dudak Botoksu Uygulaması ​ Dudaklardaki çizgilerin tedavisinde düşük doz botoks uygulaması faydalıdır. Dudak çizgileri kat izine dönmemişse Dudak botoksu o kadar faydalıdır. Bu bölgeye uygulama yapılması bu çizgilerin tamamını geçirmez, ama azaltır. Düşük doz uygulama yapılması bu bölgedeki orbikularis oris kasının yüzeyel liflerinde açılmaya ve dolayısıyla dudak çizgilerinde azalmaya katkı sağlar. Yüksek dozda uygulama ise orbikularis oris kasının derin liflerine ulaşır ve kasın aktivitesinde ciddi azalmaya yol açar. Bu yüksek doz uygulaması dudak hareketlerinde azalma ya da asimetrilere yol açabilir. ​ Botoksla Dudak Üzeri Çizgi ve Kırışıkların Giderilmesi ​ Dudak üzerindeki çizgilenmelerin tedavisinde dudak botoksu ile beraber dolgu uygulaması tedavinin başarısını ciddi oranda artırır. Özellikle bu bölgede oluşan cilt kırışıklıkları katlantı izine dönmüş olabilir. Bu durumda Dudak dolgusu uygulaması daha da etkin bir tedavi rolü üstlenir. Ben dolgu olarak genellikle Volbella ya da Volift uygulamasını tercih ediyorum. Çünkü bu dolgular su gibi akıcı yapıları sayesinde kırışıklıkları çok iyi doldurmakta ve bu dolgular fark edilmemektedir. Dolgu uygulaması önce dudak kırışıklıkların içine, sonra da dudak üzerinde ki cildin içine genel olarak dağıtılmaktadır. Ciltte oluşan dirilik ve kırışıklıkların içinin doldurulması bu bölgenin daha güzel görünmesini sağlar. Aynı zamanda bu bölgedeki kırışıklara Botoks koruyucu etki yaratır. Dudaklara uygulaması için 10 ünite yeterlidir. Kalıcılık 4-6 aydır. Dolgu içinse 0.5-1 cc hacim yeterlidir. Kalıcılık 8-12 aydır. Natural Dudak Botoksu Natural Dudak Botoksu

 • Alın Çizgileri Botoksu | drozgurkockar

  Alın Çizgileri Botoksu Ameliyatsız medikal estetik uygulamasında Alın çizgilerine botoks uygulanması, Alın bölgesi yüzün üst üçte birlik bölümünü içeren bölgedir. Bu bölge gençken pürüzsüzdür. Ama kişilerde yıllar boyunca tekrarlayıcı alın kaslarının kullanımına ve foto yaşlanmaya bağlı alın bölgelerinde ciddi çizgilenmeler ya da kat izleri belirmeye başlar. ​ Bu kırışıklık çizgileri alın bölgesinde enine kaş arasında ise dikine hattadır. Bir ya da daha fazla birbirine paralel çizgilenmeler olabilir. Bu çizgilerin oluşum zamanı ve derinliği kişiye göre değişir. Alnı enine hareket ettiren kas frontal kastır. Kaşların çatılmasını sağlayan kas ise korrugatör kaslardır. ​ Bu kasların çok kullanımı ve güçlü olması bu çizgilenmelerin erken belirmesine ve derinleşmesine sebep olur. Bu çizgilenmelerin önlenmesi için bu kasların az kullanımı gerekir. ​ Az mimik yapan kişilerde kırışıklık belirtileri daha geç ortaya çıkar. Tam tersine istemsiz olarak bu kasları daha çok kullanan bireylerde alın çizgileri daha çabuk oluşur. Alın çizgilerinin ya da kaş çatma çizgilerinin oluşumunu engellemek ya da tedavi etmek için öncelikle sebebini iyi anlamak gereklidir. Eğer bir kişinin alında enine çizgilenmeleri fazla ise kaş çatma ya da alın kasları kasıldığı sürece bu izler artacak ve belirgin gözükecektir. Hiçbir ajan alın çizgilenmelerini botoks kadar azaltmakta etkili olamaz. Çünkü Alın botoksu bu kasların kasılma gücünü azaltacağından alın cildi üzerine binen yük azalacaktır. Bu sayede hem alın cildindeki kırışıklıklar açılacak hem de bu kırışıklıkların artması engellenecektir. Ancak alındaki çizgiler çok derinse Alın botoksu tek başına ideal sonuç sağlamaz. ​ Mutlaka dolgu ile takviye etmek gerekir. Ayırıcı tanıda alın cildi gerildiğinde alın kırışıklıkları kaybolmuyor ise ya da alın çizgilerinde çöküklük oluşmuşsa bu tür olgulara Alın çizgilerine dolgu ve Alın çizgilerine botoks kombinasyonu en iyi sonuç verir.

 • Boyun Dekolte Botoksu | drozgurkockar

  Boyun Dekote Botoksu Boyun Botoksu Ameliyatsız Medikal Estetik Boyun bölgesine botoksun uygulanması ile boyunda oluşmuş enine çizgiler azaltılabilir ya da yok edilebilir. Eğer bu boyun çizgileri gerildiğinde kayboluyorsa sadece tek başına yapılması çok başarılı bir sonuç verir. Eğer çizgiler kaybolmuyor ise kırışıklıklar azalır, cilt canlı ve diri gözükür. Ama katlantı izleri tamamen kaybolmaz, silüet şeklinde görünür. Bu gibi olgulara dolgu takviyesi ile elde edilen sonuç daha da artırılabilir. Genellikle Volift uygulaması hem ciltteki hacim kaybını giderir. Hem de kırışıklık içinde bir direnç oluşturarak kırışıklığın derinleşmesini önlemede önemli rol oynar. Ayrıca fokus ultrason tedavisi ile de hem cilt hem de platizma kasında bir lifting etkisi olduğu için sonuç en maksimum seviyeye çıkar. Özetle hafif olgularda tek başına yapılması yeterliyken, ilerlemiş ya da orta olgularda botoksun dolgu ve fokus ultrason ile kombine tedavileri daha iyi bir tedavi olanağı sağlar. Dekolte Botoksu ​ Dekolte bölgesi de aslıda boyun bölgesinin devamıdır. Özellikle bayanlarda yakası açık kıyafetler bu bölgenin ön planda gözükmesine neden olur. Bu bölgedeki kırışıklık ya da buruşmuş görünüm can sıkıcı olabilir. Dekolte Botoksu uygulaması ile bu bölge daha diri ve canlı gözükebilir. Yine ulterapi ile kombine tedaviler en mükemmel düzelmenin sağlanması için bir zorunluluktur. Dekolte Botoksu uygulaması ile dekolte bölgesi daha pürüzsüz ve diri gözükür. Elde edilen sonucun devamlılığı için her altı ayda bir tekrarlanmalıdır.

 • Göz Altı Işık Dolgusu | drozgurkockar-besteticadoctor

  Göz Altı Işık Dolgusu Işık yada ışıltı dolgusu alt göz kapağının kırışıklıkları, morluk yada yorgun ifadenin giderilmesi, oluşan çukurluğun toparlanması amacıyla uygulanmaktadır. Kanül yada iğne ile risksiz olarak uygulanabilir. Hyaluronik Asit dolguları tercih edilir. Anestezi gerektirmez. Gündelik yaşantı kesintiye uğramaz. Tazelenmiş bir bakış sunar.

 • Şakak Dolgusu | drozgurkockar-besteticadoctor

  Feminen ifadeyi oluşturmada dar ve keskin alın imajının dolgu enjeksiyonu ile yumuşatılıp daha oval ve geniş bir alın görünümü sağlanması mümkündür. Şakak bölgesinde yer alan derin yağ pedlerinin erimesi ile ifade erkeksi bir görünüme kavuşmuşsa dolgu enjeksiyonu doğru dokunuş olabilir. Yüzü kaldırmada efektif bir metottur. (TEMPORAL) ŞAKAK DOLGUSU

 • Natural Yüz Dolgusu | drozgurkockar

  Dolgu - Uygulama bölgesine yeni bir şekil vermek,daha keskin hatlara kavuşmak yada yer çekimi etkisine karşı (yüzün zamanla aşağı yönlü sarkmasına engel olmak) durabilmek için yapılan enjeksiyon uygulamalarıdır. Hyaluronik Asit, CaHa, PCL gibi farklı içerikler ile uygulama yapılabilmektedir.

 • Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu | drozgurkockar

  Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu Kadınsı ifadenin olmazsa olmazıdır. Derin ve yüzeysel yağ pedlerinin erimeyi ilk yaşadığı yaş bazen 12-15 yaş aralığıdır. Birçok danışanda ilk müdahele alanlarıdır. Aktif lifting uygulamalarının sıklıkla başlangıç noktalarıdır. Sıklıkla Hyaluronik Asit ,CaHa, PCL gibi dolgular kullanılmaktadır. Kalıcılık süreleri sıklıkla uzundur. Keskin bir yanak hattı daha feminan bir görünüme kavuşturabilir. Ağrı kontrolü gerekmez.

 • Kaş Arası Dolgusu | drozgurkockar-besteticadoctor

  Kaş çatma hepimizin her gün yaptığı mimik hareketlerinden birisidir. Bu tekrarlayıcı hareket zamanla iki kaş arasında çizgilenmeye zamanla da hacim kaybı eklenmesiyle kat izine dönüşebilir. Kaş çatma çizgisinin oluşup oluşmaması ya da oluşum süresini etkileyen iki ana unsur mevcuttur. Birinci faktör kişinin yüz animasyonunda kaş çatma refleksini ne kadar kullandığıdır. Eğer kişiler yüz ifadesi sırasında istemsiz olarak çok fazla jest, mimik yapıyorsa bu kişilerde kaş arası çizgilenme daha çabuk oluşur. Bu duruma sebep kişilerin öğretmen gibi daha çok konuşarak yapılan işlerde çalışması örnek gösterilebilir. İkinci faktör ise kaş çatma kasları yani korrugatör kasların gücüdür. Bu kaslar bazı bireylerde yapısal olarak çok güçlü olabilir. Bu durum da iki kaş arasına binen yükü artırır ve bu bölgede daha erken ve daha derin çizgilenme oluşmasına neden olur. ​ Kaş arası çizgileri dolgu uygulaması ​ Kaş arası çizgiler ideal olarak botulinum toksin ile birlikte tedavi edilir. Eğer bu çizgiler kat izi görünümünde değilse botoks yumuşatmak için tek başına yeterli olacaktır. Eğer kaş kıvrımı, yüzeysel bir çizgi halindeyse, dermal epidermal birleşme noktasında en iyi şekilde Volift uygulaması ile tedavi edilir. Dolgu nokta atışı biçiminde ve seri doğrusal enjeksiyonları ile aynı seviyede yerleştirilir, böylece çıkıntı oyulur ve dolgu çapraz çizgiler çizen bir tarzda yerleştirilir. Eğer kıvrım genişse, Voluma kullanılabilir, dermisin ortasından yüzeyine doğru doğrusal bir çizgi biçiminde ilerleyen teknikle yerleştirilir. Aşırı doldurmadan kaçınmak için az miktarlarda enjekte edilmelidir. Botolinum toksin ile birleştiğinde, 12-18 ay daha kalıcı etki sağlar. Bu bölgede genel olarak açık ve derin gözeneklerin olması, dolgunun gözeneklerin içinde kaybolmasına neden olmakta ve tamamen düzeltilebilmesini engellemektedir. Kaş Arası Çizgileri Dolgusu

 • Natural Burun Dolgusu | drozgurkockar-besteticadoctor

  Natural Burun Dolgusu Burun dolgu tekniğiyle ön ve yan profilden daha estetik bir görünüme kavuşmak mümkündür. Kısıtlı olarak spesifik burunlarda nefes alma kapasitesi arttırılabilir. Kesi,dikiş,iz,tampon yada kanama olmazken gündelik yaşamın devamlılığı aksamaz. 10 dakikalık bir sürede uygulanabilir. Anestezik kremler ağrı kontrolünde yeterlidir. Hemen her zaman Hyaluronik Asit dolguları kullanılmaktadır.

 • Natural Burun Botoksu | drozgurkockar-besteticadoctor

  Burun botoksu ile Burun bölgesi ameliyatsız estetik uygulamalar ile güzelleştirilebilir. Bu uygulamalar Botoks ve dolgu uygulamalarıdır. Çoğu kişinin gülünce burnun ucu aşağı doğru düşer ve kanatlarında olan genişleme de görülebilir. Bu durum bu uygulama ile azaltılabilir. Aynı zamanda burnun kanatlarında olan yayvanlaşmada azaltılabilir. bu uygulama ile burnu aşağı çeken kasın etkisi azaltılır. Bu sayede burun ucu aşağı düşmez, hafif bir burun kalkıklığı elde edilir. Ayrıca burun sırtında gülünce oluşan burun kırışıklıkları da giderilebilir. Bu kırışıklıklar özellikle alın ve göz etrafı botoksu uygulanan hastalarda belirgin olabilir. Bu durum özellikle gülme sırasında burnun sırtında orantısız kırışıklıklara neden olur. Bu yüzden kişiye yüz botoksu uygulanırken burun bölgesi de değerlendirilmelidir. ​ Buruna dolgu uygulaması da yapılabilir. Burnun sırtındaki kırışıklıkların ya da kat izlerinin tedavisinde dolgu uygulaması efektiftir. Özellikle derinleşmiş ve belirgin burun kırışıklıklarının tedavisinde çok iyi düzelme sağlarlar. ​ Burnu güzelleştirmek içinde dolgu uygulamaları yapılabilir. Burundaki kemer azaltılabilir ya da kaybedilebilir. Burnun ucu kalkıklığı artırılabilir ya da dikleştirilebilir. Burun kökü ya da ucuna dolgu maddesi ile doldurularak burnun daha güzel bir görünüme kavuşturulabilir. Buruna uygulanan botoksun ya da dolgunun avantajı basit bir uygulama olması, günlük tempodan koparmaması ve hızlı sonuç vermesidir. Dolgu olarak Voluma ya da Volift uygulaması iyi bir sonuç verir. 0.5-1 ml doz gereklidir. Dolgunun etki süresi genellikle 1 yıl civarıdır. Botoksun burun sırtı kırışıklıkları için dozu 5-10 ünitedir. Bu durum dysport uygulaması için 15-30 ünitedir. Uygulanan botulinum toksinin zamanı 4-6 ay arasında değişir. Natural Burun Botoksu