top of page
portakalgenel.png

Kaşlar özellikle bayanların yüz ifadesinde en önem verdiği bölgelerden birisidir. Birçok bayan her gün kaşlarına şekil verme ya da düzeltme amacıyla ciddi vakit harcamaktadır. Kaşların uç kısımlarının normalden hafif kalkık olması her bayanın arzu ettiği bir görünümdür. Kaş altına uygulanan dolgu ile kaşlar daha kalkık ve daha hacimli görünebilir.

Kaşların kaldırma için botoks uygulamasıda yapılabilir, ama dolgu ve botoks uygulamasının beraber yapılması her zaman daha iyi bir görünüm yaratır.

Derin doku seviyesinde yanal kaşlara kadar Volift ya da Voluma eklenerek kaşlar 1-2 mm’ye kadar kaldırılabilir. Şakakların hacmi yaşa göre düşer ve derin tabakaya 1cc Voluma yerleştirilmesi genç kontürün elde edilmesine yardımcı olur ve kaşı kaldırır. Göz kapağının üstünden cerrahi müdahale ile alınan yağ, bazen öyle miktarlarda olur ki göz çukurunda bir boşluk veya iskeletleşmiş bir görüntüye yol açar. Bu durum bazı insanlarda yaşlanma belirtilerindendir. Çukur görünüm, göz çukuru altına dolgu yerleştirilerek düzeltilebilir. Bu aynı zamanda göz kapağı ve kaş bölgesinde daha genç bir görüntü ve kaşların daha kalkık görünmesini sağlar.

Hacim her iki taraftan da 0,2 ve 0,5 arasında değişir. Çukurlaşmış göz çevresi görüntüsü için de benzer miktarlar kullanılabilir. Bu iki bölgede, dolguyu eritmek daha iyi bir sonuç ve minimum risk alınmasını sağlar. Duyarlı sinirlere zarar vermemek için her seferinde az hacimlerde enjeksiyon yapılmalıdır. Dolgu hareket etmeyen bir seviyede yerleştirilir. Ana kaş bölgesine supraorbital sinirlerin olduğu yere enjeksiyon yapılırken çok dikkatli olunmalıdır.

Kaş Dolgusu

bottom of page